1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Ha már egy hetet ült a tojó, akkor azokból a tojásokból már biztosan nem kel ki fióka. A zebrapinty tojó és a hím egyaránt üli a tojásokat, a kelési idő két hét. Amennyiben harmonizál a pár, akkor rövidesen új költésbe kezdenek, ami remélhetőleg nagyobb sikerrel jár.
Kedves Állatbarát! Röntgen-vizsgálat javasolt, hogy megállapítható legyen, kell-e rögzíteni a lábát. Nyílt törés esetén sürgős ellátás, antibiotikum és fájdalomcsillapító szükséges. Szerencsés esetben az eltört végtag jól rögzíthető, pár hét alatt gyógyúlhat a sérülés. Üdvözlettel: dr. Varga József
Kedves Állatbarát! Bármilyen egyéb felsőlégúti fertőzés is előfordulhat a nyulaknál. A nyálzás szájüregben levő problémára utal. Javaslom, forduljon állatorvoshoz. Üdvözlettel: dr. Varga József
Az igazat megvallva láttam már olyan esetet, amikor jól kijöttek a vizslák az új cicákkal, de volt már olyan is, amikor tragédia lett a vége... Szerintem felügyelettel próbálják ki először, de őszintén nehéz erre biztosat válaszolni...
A szer adható folyamatosan.