1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
T Gazdi! Mitől!? Vedlik, vitamin hiányos, lázas, bőrgyulladása van, allergiás dermatitise van, bolhás, rühös, tetves, gombás, pajcsmirigy alulműködése van, cukorbeteg, Chusing-syndrómás, hormont termelő daganata van, Addison kóros, vesebeteg, májbeteg, egyéb agyagforgalmi betegsége van, vagy ezek kombinációja. Remélem segítettem, ha netán mégsem, annak csak az lehet az oka, hogy nem megfelelő a kórelőzmény és kissé kórlátozottak a betegvizsgálati lehetőségek is az interrrnettteen. Üdvözlettel: Dr.S.R.
A rendszeres takarítás, fertőtlenítés eredményesen gyéríti a tolltetvek állományát, de erős fertőzés esetén inkább piretrin tartalmú permetezést, esetleg Neostomosan kezelést javasolnék. Az Ivermectin spot on készítményt alkalmazva (1 csepp/0.5kg ttkg) hosszabb távon is hatékonyan védekezhet az élősködők ellen.
Ha nem szeretne kiscicákat, akkor még a napokban keressen fel egy állatorvost ezügyben. Ultrahanggal kb. a 3. héttől lehet biztosan megállapítani a vemhességet.
Ha az eddigi vizsgálatok negatívak voltak, próbálják meg a Feliway nevű feromon-párologtatót.
Feltétlen mutassa meg állatorvosnak a kutyust. Lehet pl. csípés, szúrás, allergiás eredetű probléma, vagy akár komolyabb bőrgyógyászati vagy parazitás megbetegedés is.