1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Timobaby! Annak, hogy a kutya 2 hónapja nem terheli a lábát mindenképpen valamilyen komolyabb oka van, ezért szükséges lenne egy ismételt állatorvosi vizsgálat elvégzése bármilyen kezelés megkezdése előtt. Elképzelhető, hogy szükséges lesz egy röntgenvizsgálat is a pontos diagnózis felállításához. Üdvözlettel: dr Molnár Eszter
Sajnos ezt interneten keresztül, utólag megállapítani nem lehet. Egy szakember által végzett boncolás feltárhatta volna a valós problémát Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kuzyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Kedves Gazdi! Amennyiben a féreghajtó leírásában nem szerepel erre utalás, nem toxikus a kiscicákra nézve. általánosságban elmondható, hogy ellés előtt érdemes alaposan féregteleníteni az anyaállatot, nehogy fialás után megfertőzze a kiscicákat. A féregtelenítés indokoltsága a féregfertőzöttség függvénye, a kezelés indokoltságát, idejét kérdezze állatorvosától! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi rendelőintézet csapata
Kedves Gazdi! Az ivartalanítás ellenére előfordulhat, hogy a kan megpróbálja ugrani a szukát. A kan próbálkozásai problémát okozhatnak, mivel a szuka - ivartalanított lévén - nem ivarzik, és nem engedi a kant párzani, ez verekedéshez vezethet köztük. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatovosi Rendelőintézet csapata
A tőgyön papillóma okoz hasonló tüneteket, melbrominnal lehet ecsetelni