1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A szívbetegség valóban okozhat köhögést (természetesen más oka is lehet, de amennyiben egy ilyen diagnózis született, nyilván ebben az esetben ez az ok - ezt kell kezelni).
A bőr megbetegedésének sok oka lehet. Lehet fertőző (pl. rüh atka), és lehet valamilyen belgyógyászati ok (pl hormonzavar), és még számtalan megbetegedés. Ennek megállapítására állatorvosi vizsgálatra, kivizsgálásra van szükség. Javaslom minél hamarabb keresse fel állatorvosát Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kuzyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Nem szükséges táplálékváltás, ha eddig is kellően változatos, vegyes magkeveréken voltak. Amíg picik a fiókák, némileg növelheti a kölesfélék mennyiségét a keverékben. Folyamatosan kapjanak kalcium-foszfor tartalmú ásványianyag kiegészítést.
Az utazás nem indokol éhgyomri állapotot, a meleg időben a szomjaztatás még veszélyes is lehet.
Kedves Viktória! Az hogy az állat sántaságot mutat, a végtag fájdalmát jelzi. A traumás kórelőzmény miatt ortopédiai kivizsgálás kell, valószínűleg kiegészítő vizsgálatokra (RTG) is szükség lesz.Még ha javulás is mutatkozik, akkor is meg kellene a kutyust nézetni egy állatorvossal.