1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Miét nem akarják? Az lenne a legjobb és leggyorsabb módszer, Távolról csak a Bp televízió egyes műsoraiban szoktak kezelni, de ott sem ilyen esetekben.
Kedves Gazdi! Mielőbb el kellene vinni a kutyuskát egy jól felszerelt rendelőbe, ahol tudnak laboratóriumi vizsgálatot és ultrahang vizsgálatot végezni. Valószínűleg hormonális problémáról van szó pl. cukorbetegség vagy pajzsmirigy alulműködés esetleg Cushing-kór. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Többféle dologra utalhat. Lehet hogy ugrás közben meghúzta a lábát, vagy beakadt valahova, vagy történhetett idegsérülés is. Ideg sérülés esetén kevés B1 vitamint lehet a nyuszinak adni vízében feloldva. De a pontos kivizsgáláshoz ha teheti vigye el az állatorvoshoz.
Kedves Kérdező! Egy ilyen kis kutyát még naponta 3x kell etetni. Az is kérdés, mit kapott előtte enni, illetve hogy mikor választották le. Hosszú távon gyári tápokat javasolok, ezek beltartalmi értékei az igényeknek megfelelően vannak beállítva. Egy állateledelboltban valószínűleg szaktanácsot is tudnak adni melyiket válasszák, de a minőség a legfontosabb.
Ezt a problémát feltétlen mutassa meg sebész állatorvosnak. A fotóról nem tudtam pontosan kivenni, de ez több probléma is lehet: tályog, daganat stb. Gyógyításához rendelői körülmények szükségesek.