1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Szia Én nyírok menhelyen kutyusokat és a tapasztalatom az, hogy sokkal jobban bírják a nyírást mint néhány gazdis kutya. Ha jó a kozmetikus, nyugodt, kitartó, magabiztos és nem kapkod, akkor szerintem teljesen felesleges lenyugtatózni az ebet! De a puding próbája az evés, vidd el ahoz a kozmetikushoz és tapasztaljátok ki milyen a viselkedése egyes helyzetekben. Nyugtatózni csak akkor kell, ha kutya pánikszerűen bekattan (üt ,vág, harap, vinnyog). Egyéb esetben azért egy kutya így vagy úgy, de kezelhető. A nyugtató típusát és mennyiségét nem vagyok hívatott megadni, hiszen nem vagyok állatorvos. Ezt mindig jobb ha ő végzi! Üdv: Adri
Valószínűleg allergiáról van szó. Ezt többféle allergén okozhatja, majdnem biztos, hogy nem taplálék. Feltétlen keressen fel egy állatorvost!
Nem vagyok biztos abban, hogy ez a leírt jelenség valóban valami betegség tünete lenne, sőt, könnyen lehet, semmi kivetnivaló nincs abban, amit a kutya csinál. Miután a kora miatt amúgy is gyakran kell még találkozni az álatorvosukkal, a legjobb az, ha vele konzultálnak erről folyamatosan.
A kérdés alapvetően nem egészségügyi (tehát nem állatorvosi) problémát jelez, hanem viselkedési, "kutyapszichológiai" megoldást kíván inkább. A személyes véleményem az, hogy nem biztos, hogy egy másik kutya megjelenése megoldja a gondokat. Javaslom viszont, hogy jó lenne megkeresni egy "kutyapszichológust", egy jó trénert, aki bizonyára sok hasznos tanácsot tudna adni. (Tudomásom szerint itt a háziállat.hu-n is van ilyen szakember a válaszoló csapatban, elérhetőségeivel együtt)
Nem tudom hány nyusziról van szó. Nem tudom oltva voltak-e a nyulak. Ez amit leírt nagy valószínűséggel egy myxomatózis nevű betegség,amit a szúnyogok terjesztenek. Így mindenképpen ajánlanám hogy azokat a nyulakat, amiken még nem jelentkeznek a tünetek mindenképp oltassák be. Ez ellen a betegség ellen évente, tavasszal a szúnyog szezon előtt oltani kell a nyulakat. Sajnos ez a betegség nagyon nehezen gyógyítható, a fertőzött állatokra 40-90%-ban halálos kimenetelű. Minden képen mutassa meg a nyuszikat minél előbb állatorvosnak!