1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Tudomásom szerint egy szúnyog csípése nem.
Üdvözlöm! A rágcsálóknál jellemzően aktív az akció kedv! Ez teljesen normális! Csak várnia kell a kis degukat!
Tisztelt Kérdező! Ellenőrizni kell, hogy a kutyus mennyiségi igényei ki vannak-e elégítve, azaz kap-e elegendő tápot. Ennyi idősen megfelelő a napi háromszori táplálkozás. A viselkedési zavar már nehezebben kiküszöbölhető:le kell kötni a figyelmét. Ez sokszor nem könnyű feladat, de ha a lakásban egy részt megpróbálnak elszeparálni neki, azon belül pedig játékokat elhelyezni az jó hatású lehet.
Kedves Adrienn! A véres vizelet hátterében sokféle ok állhat, ezek többé- kevésbé súlyos betegségek. Vizeletvizsgálat és hasi Uh-vizsgálat szükséges a diagnózis felállítására. Lehet fertőzéses gyulladás. Mielőbb keresse fel állatorvosát. Üdvözlettel: Jerzsa Brigitta
Hello, igen.