1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Sokszor ilyen esetben valami korábbi sérülés van a háttérben. Esetleg beakadhatott a karma, vagy megrántotta. Az esetek nagy részében az ujj így is mered. De a pontosabbat csak az az állatorvos tudna mondani,aki látta a nyuszit.
A lába állapotát tapintásos vizsgálattal ponosabban lehetne megítélni, de a fényképek alapján rendben találom.
Kedves Mirjam! A cicuskának középfül és belsőfül gyulladása van. Sürgősen állatorvoshoz kell vinni, mert a helyzet igencsak veszélyes. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Üdvözlöm! Attól függ, hogy mekkora a méretbeli különbség, de én nem javaslom, mert ha a nagyobb kígyó esetleg zsákmánynak nézi, etetéskor, akkor bizony elfogyasztja a kisebbet. A gabonasikló nagyon jól tartható együtt egyébként, de ezek a véletlen balesetek előfordulnak. Nálam, a szivárványos boa evett meg egyszer egy nála sokkal kisebb siklót. Mindig törekedjünk arra, hogy nagyjából egyforma méretű kígyókat tartsunk egy terráriumban együtt!
A vérvizsgálatot meg kellene ismételni, bélsárból tenyésztés, parazitológiai és emésztési vizsgálatot kellene végezni. Látatlanul ennyit tudnék javasolni...