1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Sokféle probléma okozhatja. A tehéntej helyett a kutyáknak készült tejport javasolnám. Ha nem szopik továbbra sem, akkor feltétlen vigye állatorvoshoz, hogy megvizsgálhassák...
Kedves Dominika! Nyáron minden gond nélkül ki lehet tenni a pézsmatknősöket a kerti tóba. Nem szabad elfelejteni ilyenkor, hogy fokozott figyelmet kell fordítani a megszökés megakadályozására. A mi éghajlati körülményeink között a telet nagy valószínűség szerint nem élnék túl. Ösztől tavaszik mindenképp lakásban, ellenőrzött körülmények közt kellene tartani őket. Üdvözlettel dr. Géczy Csaba
Elsőként arról kellene megbizonyosodni, hogy miztosan két külön nemű madárról van-e szó. Ha igen, úgy a költésre fel kell őket készíteni megfelelő odúval(25 x 25 cm alap, 35 cm magasság, a felső harmadban kb. 5cm átmérőjű bebúvó nyílással, aljzatnak forgáccsal), lágy- és zöldeleséggel, csíráztatott magvakkal. Ásványianyag kiegészítő folyamatosan álljon rendelkezésükre.
Kedves gazdi! Ha Magyarország területéről fordult hozzánk, akkor biztos kell lennie állatorvosnak a közelben, erre jogszabályi kötelezettség van. A vakarózás az egyik leggyakoribb bőrtünet, nagyon sok probléma jele lehet, diagnosztikájához mindenképp szakemberre lesz szükség! Első körben a külső élősködők elleni szerek jönnek szóba, amelyeket viszont csak állatorvosnál, vagy állatpatikában tud beszerezni. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
Kedves Gazdi! Jó eséllyel a pálcika megemésztődik annyira, hogy az ürülékkel távozzon, de azért kérem mutassa meg az állatorvosnak a kutyust