1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Üdvözlöm! A kép alapján a teknős eléggé kicsinek tűnik még. Kis korban nagyon nehéz megmondani, de a hímek kisebbek, illetve a haspáncéljuk a hímeknek homorú, hogy a nőstényt párzáskor "meg tudják mászni". A nőstények farka ezen kívül rövidebb, mint a hímeknek. A nőstények kifejletten kb. 15-20 cm. páncél hosszúságúak, ezt 5-6 éves korukban érik el, a hímek maximum 15- 20 cm-re nőnek meg, már 3 évesen ivarérettek a hímek. A hímeknek csúcsosabb, hosszabb az orruk és a mellső lábukon lényegesen hosszabbak a körmeik. A szexáláshoz még várni kéne szerintem, ha nagyobb lesz, akkor lehet pontosan megmondani, hogy milyen ivarú, de a fentiek alapján, már kis korban is lehet következtetni.
Kardiológiai kivizsgálást javasolok, minél hamarabb!!
Kedves Gazdi! Ez valószínű, hogy egy rossz szokás, bár nem megfelelő táplálkozás esetén hiánybetegségek első tünete is lehet. Betegségek közül a férgesség jön szóba a fenti esetben, melynek kockázatát szigorúan betartott, 2-3 havonta elvégzett féreghajtással minimalizálni lehet. A személyi higiéniát is fontos kiemelni! Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Lehetnek ezek a tünetek több mindennek az okai, állatorvoshoz kellene vinni, aki vizsgálat után tudja megmondani van- e probléma
Az ivartalanítáés után általában nyugodtabbak, barátságosabbak lesznek az állatok. Ha ez nem a "személyiségéből2 fakad, a műtét sokat fog segíteni. javasolom, hogy mikor a gyerekek játszanak az állattal, mindig legyen felügyelet, hiszen lhet hogy egy korábbi játék során olyat tett vala a gyermek, amit nm szeret, ezért viselkedik így. Üdv