1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A "tudovész járvány" valószínűleg a kennel-köhögés. Ez ellen létezik védőoltás, javasolt is kutyaközösségbe (kutyaiskola, futtató) járó ebek esetében. A babéziózis (piroplazmózis) elleni védőoltás is létezik, bár ennek hatékonyságáról és javasoltságáról eltérők a vélemények. Ez utóbbi ügyében javasolom konzultáljon állatorvosával.
A duzzanat legvalószínűbben tályog lehet, de más lehetőségek is szóba jönnek (nyirokcsomó, daganat). Ezt eldönteni csak állatorvosi vizsgálattal lehet. Vigyék el a cicát mielőbb állatorvoshoz!
Sürgősen forduljon állatorvoshoz! Szinte biztos,hogy allergiás megbetegedésről van szó,amelynek következtében már kialakult egy felületes vagy mélyebb gennyes bőrgyulladás.A kezeletlen illetve felderítetlen allergia extrém súlyos állapotot is eredményezhet. Az interneten biztosan talál néhány elrettentő fotót. Az allergia hátterének kiderítése nem egyszerű,és feltétlen állatorvosi segítséget igényel. Az első feladat megyőződni arról,hogy az allergiát nem bolhásság okozza-e?
Tisztelt Érdeklődő. Személy szerint nem pártolom a kutyák kozmetikai célú fülvágását,de a Magyar Állatorvosi Kamara állásfoglalása szerint engedélyezett a beavatkozás egyes fajtáknál,melyeket egy táblázatban összefoglaltak számunkra. Idézet az állásfoglalásból: "A mellékletben táblázatban nem szerepl ebek esetében kozmetikai célú fül- és/vagy farok korrekció abban az esetben végezhet, ha a tulajdonos igazolni tudja, hogy a tenyésztési hatóság által elismert tenyészti szervezet tenyésztési programjában meghatározott küllemi elírás (fajta-standard) megengedi és/vagy elírja a fajta egyedein a fül-, és/vagy farok korrekció elvégzését." Az amerikai staffordshire terrier nem szerepel a táblázatban. Amennyiben a tenyésztői szervezettől beszerzi az igazolást, kutyája fajtatisztaságát törzskönyvvel bizonyítja és kutyáját microchippel látták el, nincs szakmai akadálya a műtét elvégzésének. Forduljon állatorvosához.A műtét áráról is ő tudja tájékoztatni.
Hódok CsincsillákTengerimalacok Hörcsögök Lemmingek Egerek Mole Patkányok Kúszósülfélék Praire Kutyák Patkányok Mókusok