1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Üdvözlöm! Kérdés, mennyi időre maradna egyedül? 1-2 napnál tovább semmiképp nem javaslom. A társ jó ötlet, ha jól kijönnek, és játékosak, mindkettő macskának jót tenne (mozgás, játék, stb). Mászó-, kaparófa, játékok, inkább 2, mint 1 alomtálca, sok-sok közös játék, simogatás... Megannyi lehetőség, hogy lakásban tartott macskája is teljes életet tudjon élni. A séta is jó ötlet, ha szereti, és elviseli a pórázt. Vigyázzon az elhízással (megfelelő, lakásban tartott macskáknak való táppal elkerülhető).
Ezek a tünetek utalhatnak myxomatosisra is. Sajnos ez ellen mindenképp oltani kell a nyuszikat a szúnyogszezon eljövetele előtt. Sajnos ha ezt a betegséget kapta el nagyon kicsi a túlélési esélye. Persze az is előfordulhat, hogy ténylegesen egy ártatlan szúnyogcsípésről van szó. A pontosabb diagnózis kedvéért minél előbb vigye el szakértő állatorvoshoz!
A leírt jelenség gombás bőrfertőzésre utal, de mint általában a bőrgyógyászati esetek, mindenképpen kell, hogy állatorvos lássa.
Üdvözlöm! Ragadozó mivoltuk lévén elképzelhető, de nem jellemző! Általában akkor szokott gond lenni, ha méretbeli különbségek vannak az állatok között, vagy ha túl kicsi a hely, esetleg nincs elég táplálék. Ha konkrétan látta az "evést", akkor nem jó a feltételezésem, de ha mégsem, akkor elképzelhető, hogy betegség következményében pusztultak el és a tetemek nem látható helyre kerültek. Elég gyorsan bomlásnak indulnak a vízben és akár egy nap alatt a felismerhetetlenségig oszlanak.
A költözés minnnél öregebb az állat, annál jobban megviseli. Próbálja a költözés után egy ideig benn tartani a macskát. Üdv