1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Szerintem nem a szőr az oka a problémának. Lehet megfázás vagy egyéb betegség is, úgyhogy feltétlen mutassa meg állatorvosnak.
Kedves Gazdi! Mindenképpen el kell vinni a hörcsögöt egy vérvizsgálatra, mert csak abból derülhet ki, hogy mi a baja. Elenőrizni kell a vércukrot, a vese és a máj működését. Diagnózis nélkül mindenféle kezelés veszélyes. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Mindenképpen odafigyeléssel kell végezni a csótányirtást. A használt szerek egy része akár mérgezést is okozhat hüllőkben. Fontos, hogy a teknősök semmilyen módon se juthassanak a méreghez (pl. szájon át, vízbe kerülve, a fertőzött csótányok elfogyasztásával, stb.). Érdemes lenne legalább az írtás idejére a teknősöket biztonságba helyezni, de utána is hasznos az elővigyázatosság. Javasolt felírni a felhasznált készítmény, illetve annak hatóanyagának a nevét. Ez sokat segít, ha netán mégis valami baj történne.
Az első alkalmon biztosan stressz, később már nem.
Tisztelt Olvasónk! Ha megadja email elérhetőségét,, esetleg posta címét, küldök Önnek egy esetfelvételi lapot viselkedészavaros esetek részletes kérdéseivel, amire válaszolnia kellene, mert ez a leírás így sajnos kevés ahhoz, hogy eredményes terápiát javasolhassak! Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád