1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Lucia! Beagle kiskutya esetében is hasonló költségekkel kell számolni, mint bármely kutyakölyöknél, ugyanis a vakcinázási protokollt nem a fajta, hanem inkább a tartási hely határozza meg. Részletes felvilágosítást az adott területen dolgozó kolléga tud Önnek adni, azonban az alap-vakcinákra ( 2 parvo, 2 kombinált, veszettség) szinte biztos, hogy szükség lesz. Ajánlom figyelmébe továbbá honlapunk ide vonatkozó részeit, melyet a Tudnivalók menüpontban talál meg. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor. www.malyiallatorvos.hu
A viaszbőr elváltozásáért többször felelős az atkafertőzés, mint a hormonális problémák. Erre utal az is, ha egy időben több egyeden talál hasonló elváltozást. Ivermectin spot on light kezeléssel, lokális ecseteléssel kellene a gyógyítást kezdeni. Az egyéb elváltozások megelőzése, részleges kezelése változatos táplálással, előírás szerinti mennyiségű vitanmin bevitellel, illetve gyógyhatású kiegészítők alkalmazásával történhet. Jódhiány az ivóvízbe alkalmanként cseppentett Betadin-nal kezelhető.
Üdvözlöm! A teknős étrendjének a 80-90 %-a legyen hal! A szárított rák és hal nem egészségtelen, de fagyasztott halat is adjon neki, a fagyasztott csigát is nagyon szeretik! Az elhelyezése jó, csak a kimászót hiányolom, mert össze fogja túrni a kavicsokat. Egy szilárd kimászó szükséges!
Majdnem biztos, hogy állatorvosi beavatkozást igénylő eset. Többféle oka lehet a fog-fogínygyulladásnak. Antibiotikumos kezelésre és/vagy fogászati műtétre szükség lehet, de ehhez látni kellene a kedvencét. A szájszagot fogkő/lepedék is okozhatja...
Az egzóták fiókáinak neveléséhez lehet kapni megfelelő kézzelnevelőtápokat(ez nem "gyümölcstáp"). A fürdetés valóban felelesleges volt. Az ürülék fehér színe lehet sok kalcium beviteltől is, de az etetőanyag is színezhette. Ha az ürülék nem tartalmaz székletet (sűrűbb és sötétebb, mint a körülötte lévő vizelet), úgy a kiválasztó szervek rendellenessége is fennállhat. Önnek is, mint minden kézzelnevelésre vállalkozónak javaslom, minél többet olvassanak mások gyakorlati tapasztalatairól. Például az alábbi linken Lipták József bajai tenyésztő tanácsait: http://ljozsef.mindenkilapja.hu/#/html/17817416/render/kezzel-neveles