1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A metszés mindig az erővonalak szerint történik könyök-függőleges. A másodlagos sebgyógyulás hosszadalmas, naponta kötni, tisztítani kell. A kollegát a tulajdonos tudja megítélni.
Szia Ez 2 dologtól lehet. Az egyik, az hogy nagyon rövidre (1mm) lett nyírva a lágyéka és viszket neki. (ez hasonlít ahoz, mikor az emberek megborotválkoznak és utána kiütéses lesz a bőrük vagy viszket) Erre tehetsz pantenolt, hintőport, vagy bőrpuhitó krémet. A másik ok az lehet, h a kozmetikus kinyomta a bűzmirígyét, de nem jól. (ezen egy doki könnyen segít !) Én egyébként nem szoktam ajánlani a sűrű bűzmirigy nyomást, mert a bűzmirigy váladéktermelésének egyik ingere az ürülése és ha kemény a kutya székletet, akkor magától is ürülni fog. Viszont ha meg nem jól sikerül kinyomni még gondot is okozhat. Nem beszélve arról, hogy a kutya szervezete megszokja. Én azt vallom rendszeresen csak ritkán vagy olyankor nyomasd ki ha már kell (mert a kutyusod szánázik, váladékszagú, rágja nyalogatja faroktövét, begyullad a füle, vagy mint pl: ebben az esetben ahogy jártál ) Fehér Adrienn (kutyakozmetikus)
Hasonlóan más állatokhoz a teknősök természete sem egyforma. Vannak aktívabbak és békésebb, teljesen nyugodt egyedek is. A viselkedésváltozás leggyakrabban az ivarérettség elérése után szokott szembetűnni, sokszor a hím teknős esetében. Legtöbbször az udvarlás a fő kiváltója ennek, de sokszor az eleség kéregetése is hasonló viselkedéssel jár. A teknős lenyugtatására nincs biztos módszer és nem is minden esetben lehetséges ez.
A két hét az elülés napjától számolandó. A leírt lágyeleségből a lényegi része az állatifehérje hiányzik. A keksz, vagy a morzsa közül válasszon, a dara nem ajánlott. Fehérje pótlásra főtt tojást ajánlok, esetleg kevés reszelt trapista sajttal kiegészítve. A madarak előtt állandóan legyen ásványianyag kiegészítés(Kondifix-mineral, Futor, kagylóőrlemény, stb.)
Üdv! Én is ezt javaslom. Nem lenne negatív következménye,de garancia nincs rá,hogy ettől majd "megszereti" a másik kant,csak a tesztoszteron miatti agresszivitása csökkenhet.