1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Nem tudom miért pont kétféle?? Az allergiát, macskaszőr esetében is az azt alkotó fehérjék, fehérjeszerű anyagok válthatják ki, abból meg nagyon sokféle van. Az allergia kialakulása szempontjából semmi jelentősége a macskaszőrben lévő úgynevezett allergének számának.
Kedves Állatbarát! Sürgősen vigye el állatorvoshoz kedvencét, mert a hörcsögnek komoly baja van, kivizsgálásra szorul. Üdvözlettel: dr. Varga József
Szia Nem vagyok állatrovos, csak kutyakozmetikus, de mindenképpen azt javaslom, hogy vidd el állatorvoshoz! Olyan előfordul, hogy nagyon picivel nyírja le a kozmetikus a hasát, lágyékát, vagy fenekét és ott kipirul, vagy kipettyesedik, majd visszketni kezd a kutyusnak. Erre tehetsz puhító és hámosító krémet (panthnol, bepanthen, körömvirág krém). Ez el fog múlni, ahogy elkezd kinőni a bundája. De legközelebb szólni kell a kozmetikusnak, hogy nem bírja kutyus a 0,5-2 mm-es nyírást! Viszont a dagadt fülvégekkel mindeképpen menjetek orvoshoz. Eddig ilyen nyírás után feldagadt fülvéget csak nagyon elhanyagolt spánieleknél láttam, de ők állatorvosi kezelésre is szorultak. Addig amíg nem juttok el az orvosig ajánlom, hogy mosogasd higított betadinnal a füle végét és a sebeket, ahol belenyírt a kozmetikus! Legközelebb pedig ápold jobban a kutyusod, hogy ne kelljen koppasztani, és persze keress egy hozzáértőbb kozmetikust!
Kedves Viki, ajánljuk figyelmedbe a következő cikkeinket: Milyen gyakran vigyem ki a kutyát szobatisztaságra nevelés közben? Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell Hogyan neveljük szobatisztaságra a kölyökkutyát?
Üdvözlöm! Nekem sokszor volt szökés és mindig meglett! Meleg, sötét, nedves helyen érdemes keresni, pl.: fürdőszoba, WC tartály, radiátor, fiókok stb. Este érdemes keresni, mert általában éjjel indulnak meg. Meg lehet próbálni esetleg vizes edényt kirakni, nedves rongyokat letenni búvóhelyek környékén! Szerintem meg lesz, maximum a kiszáradástól kell félni, de hetekig nem károsodik a kígyó. Jó vadászatot!