1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Ékszerteknősök esetében a vedlés nem zajlik le olyan gyorsan, mint például kígyók esetében. Sokkal inkább jellemző, hogy elhúzódik a folyamat és nem lehet pontos időtartamot megadni. Növekvő teknősöknél szinte mindig van egy-egy szarupajzs amit éppen levedlenek. Hasonlóan ehhez, a bőr vedlése is folyamatos és általában fehéres foszlány formályában látható, amint a teknősről lóg vagy a vízben lebeg. A vedlés felnőtt korban sem szűnik meg teljesen, bár a mértéke jelentősen lassul. Egy dologra azonban érdemes odafigyelni: elsősorban szabálytalan páncélalakulás esetén a cserélődő szarupajzsok nem minden esetben válnak le. Ilyenkor alatta könnyen fertőzés indulhat meg, ami akár páncélrothadáshoz vezethet.
Üdvözlöm! Az ékszerteknős erősen ragadozó, gyakorlatilag mindenre vadászik, ami mozog. Semmilyen állatot nem javaslok vele együtt tartani, de a halakat nehezen kapják el.
Remélem mire a válasz megírtam már minden rendben van. Ilyen esetben mihamarabb állatorvoshoz kell vinni az állatot!!!
Kedves Pinky20! Nem lesz belőle baj.
T. Kérdező! Az biztos, hogy beteg az állat, de az egyetlen tünet amit leírt , a nehezített légzés..... Oka sok minden lehet: szívbetegség, tüdőgyulladás, hasvízkór, daganat stb. Kivizsgálást igényel, vigye állatorvoshoz! Üdvözlettel: ZOOÁZIS