1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Ha ínygyulladása van, akkor mindenképpen mutassa meg állatorvosnak. Az apró metszőfogak hiánya nem okoz komoly rágásproblémát.
Az orrnyílások körüli viaszos bőr meglehetősen sérülékeny, így könnyen kivérzik, de legtöbbször kezelés nélkül is gyorsan regenerálódik. A sérüléseket Betadin-nal érdemes fertőtleníteni.
Üdvözlöm! Először is szerintem nagyobb terrárium kellene, illetve legalább 15 cm mély víz. A hőmérséklet nagyon alacsony! Egy termosztátos vízmelegítőt állítson 28 C- ra. A páncélon lévő foltok szerintem gomba. A páncélt Betadinnal kenje be. A hideg miatt változott meg szerintem a viselkedésük. Tehát meleg, napozás és vitaminozott étel bőségesen!
A tollhullás valószínűleg a vedlési folyamat természetes része. Vizsont, ha a "hapcicás" nem múlik el, esetleg még fel is erősődik, úgy állatorvost kell felkeresni.
Léteznek macskák számaára kitalált illatanyaggal rendelkező szerek, melyek ezeket a problémákat próbálják megoldani. bár ez nem valószínű, hogy állatorvosi kérdés. de forduljon a kezelő állatorvosához. Üdv