1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Eri! A kutya èletkoràbòl ìtèlve màr tùl van az első tüzelèsèn, így akàr a vemhessèg vagy az àlvemhessèg is szóba jöhet. A rèszleteket egy alapos fizikàlis vizsgàlat, esetleg vèrvizsgàlat, ultrahang tudnà kiderìteni. Üdvözlettel, Dr. Puskàs Gàbor.
A képek alapján nehezen tudok diagnózist mondani, a probléma kialakulásáról részletesebb információra volna szükség. Több hasonló kinézetű bőrbántalom is létezik, bizonyos esetekben a kenőcs vagy a helyileg adott injekció elegendő lehet, más esetekben valóban csak a műtét. Az viszont alapvető, hogy a nyalogatástól védeni kell!!
Sajnos a macska vizelet szag elég jellegzetes. Nem ivartalanított kandúroké még inkább. Ajánlott az alom gyakori cseréje,illetve jobb minőségű,illetve magasabb árkategóriájú alom választása,amelynek jobb a szagelnyelő képessége.Lehet próbálkozni táp váltással is,de nem valószínű,hogy a kellemetlen szagot a nem megfelelő eleség okozza.Az ivartalanítás nőstény állatok esetén is enyhíthet ezen a problémán.
Kivizsgálás után lehet megállapítani, hogy van-e probléma. El kell vinni állatorvoshoz!
Kedves Szilvia! Természetesen máris kaphatja a kutyus mind a Caulophyllumot, mind pedig a Pulsatillát, alacsony (D6) vagy közepes (D12) potenciában, naponta 2x-3x 5 golyót, amíg meg nem születnek a kölykök. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád állatorvos, homeopata www.matrayhaz.hu