1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Macskáknál a kötőhártyagzulladás ritkán alakulki önállóan, legtöbbször más betegség egyik tünete. Nagyon fontos ezért, hogy mielőbb kiderítésre kerüljön, miről is van szó. Miután már tüsszögést is észlelt, a macskanátha lehetősége sem kizárható. Nem javasolnám a házilagos gyógyítgatását, el kellene vinni még ma megmutatni állatorvosnak!
Attól függ mit eszik. Minőségi DRÁGA táp mellett nem kell csonterősítő külön. A dysplasiát a csonterősítő nem előzi meg önmagában. Üdv
Kedves Gazdi! Az ilyen hosszú idejetartó hasmenés midenképpen súlyos megítélés alá esik. Az idült hasmenés hátterében számos probléma állhat, pl. táplálkozási rendellenességek (sok tej, tészta, nyers hús), bakteriális/parazitás fertőzések, eseteg egyéb problémák. Részletes kórelőzmény és a tünetek alapos értékelése nélkül nem tudunk oki diagnózist felállítani, ezért javasoljuk, keressse fel állatorvosát! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Tisztelt Kérdező! Lehet, hogy csak egy ivarzó nőstény után vágyakozik, de lehet valamilyen száküregi betegség, ínygyulladás, rossz fog, idegen test a háttérben. Érdemes lenne elvinni állatorvoshoz, ha az utóbbiak biztos kizárásához ez szükséges. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Ha nem javul célszerű megmutatni egy állatorvosnak.