1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A gerincoszlop melyik szakaszán van az elváltozás? Milyen súlyosságú? Milyen tüneteket okoz? Milyen gyógyszeres kezelés merült fel? Sokkal több és részletesebb információ kell egy ilyen betegség kezelésének megtervezéséhez.. Keressen fel specialista állatorvost!
A fagyálló hűtőfolyadék valóban veszélyes méreg, de azért sok függ a mennyiségi viszonyoktól, és attól is, hogy az állat milyen testméretű. Ha valóban csak ennyit nyalt fel belőle, akkor lehet, hogy tényleg semmi baj nem származik ettől (vagy csak olyan kismértékű, hogy azt észre sem veszik). Figyelni kell a kutyát, és ha betegségre utaló tüneteket látnak, meg kell mutatni állatorvosnak. Ez azért biztosan nem lesz több tízezer forint!
Ha növényi magról van szó, nem. Dr. Puskás Gábor
Javaslom a macskát elvinni az állatorvosához egy vizsgálatra, ezt a problémát interneten keresztül nem lehet diagnosztizálni. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu