1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
- Nem volt jó az "azonnal társat szerzünk mellé" gondolat !!! - A "főnök" kilétét nagyon sok tényező és természetesen nem utolsó sorban a gazdi is befolyásolhatja. A szmszerinti válaszok: 1.) Ne aggódjatok ! Ha az új kutya a rátermetteb, nagyobb, erősebb, akkor a másiknak is meg a gazdiknak is tudomásul kell venni. A legrosszabb amikor egy falkavezér tulajdonságok nélküli kutya - valamilyen okból, - még is falkavezérként próbálkozik. 2.) A rangsor beállításról több kutya együttes tartásáról írt szakmai írásom el tudom küldeni ha küldtök egy e-mail címet. 3.) Lásd. 2.) pont 4.) lásd. 1.) pont 5.) Igen, mind a két kutyának kell ilyen saját hely. De ne az ágy !!! Egyenlő esélyt elve !!!??? Ráadásul az embertársak pihenőhelye ami szinte minden esetben jól kiemelkedik a felszínből ami által kiválló megfigyelő hely, meg általában átlagon felüli kényelmet is nyújt - ezért az egyik fontos komponens a dominancia és a falkarangsor dologban. 6.) Amikor valamelyik kutya testi épsége veszélyben van, vérző sérülés történt. 7.) Nem gondoljátok jól.
A problémára a végleges megoldás valóban a műtét lenne. Érdeklődje meg, hogy más állatorvos mennyiért vállalja a műtétet...
Azért, mert a házikosztot kapja, ahhoz szokott hozzá, annak a szagösszetevői változatosabbak, izgalmasabbak, - de ami nem biztos, hogy egészségesebb. Próbálja meg, hogy a száraz táphoz mindig keverjen egy kis mennyiségű házikosztot, hagyja 10-15 percig álln, és utána adja oda a kutyának.
Valóban lehet szó enyhébb macskanátháról, de lehet más oktanú felső légúti fertőzés. Nem tanácsos elbagatellizálni, vigye a cicát állatorvoshoz!
Ez a fajta meglehetősen érzékeny bőrű. A bőrbetegségek igen sokfélék lehetnek, ezért állatorvoshoz kellene vinni aki alapos vizsgálat során tudja meghatározni és kezelni a problémát.