1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves kérdező! Nem valószínű, hogy a két hörcsög kibékül egymással. Valószínüleg külön kéne őket tartani.
Tisztelt Kérdező! Az első, és legfontosabb kérdés, hogy mit jeletönnél a cica "popsija"? Minthogy levelében azt írja, hogy normális bélsara (széklete) van, feltehetően nem a végbélből ürül. Nem marad más, minthogy vizelet, vagy (ha nőstény) hüvelyből kifolyó váladék. Ennek eldöntése gyakran nem könnyű otthon, de állatorvosi vizsgálattal egyértelműen megálapítható. Ha elváltozott vizelet, akkor egy masszív húgyúti fertőzés lehet a háttérben, amely hosszas antibiotikum szedést igényel, amely előtt érdemes rezisztencia-vizsgálatot is csinálni. Ha méhgyulladás van a háttérben, akkor a kezelés előtt el kell döntenie, akar-e valaha kölyköt a cicától. A méh megmentése ugyanis egy igen költséges és hosszantartó kezelést igénylő folyamat. Ez csak akkor éri meg, ha a leendő kölykök eladásából ez megtérül (és feltehetően előbb-utóbb kiújul). Ellenkező esetben érdemes ivartalaníttatni, amely véglegesen megoldja a kérdést. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős.
Kedves Aggódó Kérdező! Ez még valószínűleg nem a macskanátha, csak egyszerűen a hőmérsékletkülönbségből eredő nyálkahártya izgalom következménye. Természetesn a biztosabb védelem érekében mielőbb célszerű az oltásuk, egy előzetes kivizsgálást (nehogy betegen kerüljenek oltásra) követően! Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád homeopata állatorvos
Kedves Gerti! Ha eddig javuló tendenciát mutat, akkor lehet rá számítani, hogy felépül. A gyógyászatban sajnos soha ,semmit nem lehet biztosan kiszámítani,így garantálni sem a teljes gyógyulást. Rendszeresen végeztessen kontrollvizsgálatokat orvosávl, ő fogja látni, milyen tendenciát mutat a betegség. A tetániát nem értem. Talán tetanuszra gondolt?Elég ritka kutyában, és általában a fogváltás körül szokott előfordulni. Tetanuszhoz hasonló merev bénulást okozhat a gerinc bármilyen károsodása is. Nem tudom, itt melyik eset állt fenn.
Kedves Gazdi! A hasmenés és a hányás együttes jelentkezése mindig súlyos beszámítás alá esik. A szervezet a hányással és a hasmenéssel sok vizet és egyéb létfontosságú anyagokat veszít, ezért mielőbbi beavatkozás szükséges. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc.