1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves aggódó Gazdi! Olyan kérdést tett fel - lássa be - amire nem lehet látatlanba válaszolni. Kérem mutassa meg négylábú kedvencét egy állatorvosnak. Így eldönthető, hogy van e valami probléma.
Kedves Enikő! A hasmenés hátterében legtöbbször baktériumos bélgyulladás áll. Ennek kezelésére otthon nincs lehetőség. Erre antibiotikum, sokszor bélsárból baktérium tenyésztés és rezisztencia vizsgálat és egyéb probiotikus kezelés szükségeltetik. Tehát irány az állatorvos. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Az esetet a kezelőorvosával kellene megbeszélni, mert ő ismeri a pontos részleteket.
Kedves Gazdi! Ételallergiát kizárnám a leírása alapján. Lehet csípés, de lehet egy tompa ütés, vagy akár egy szúrás is. A fogágyban történt sérülés is okozhat ilyen tüneteket. Egy állatorvosi vizsgálat mindenképp jól jöhet!
Enyhébb megfázáson még lehet segíteni a hőmérséklet megemelésével, de ebben a stádiumban már nem nagyon lehet házilag kezelgetni. Azt javaslom hogy vigye állatorvoshoz..