1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Az akita, mint a legtöbb vastag bundájú kutya évente kettő, néha három alakalommal vedlik. Ez télen is lehetséges. Ha bőre ép, nincsenek rajta szőrhiányos foltok, nem vakaródzik intenzíven, akkor ez normális jelenség, aggodalomra nincs ok. Üdvözlettel: Dr. Jancsik Mária
Tisztelt Gazdi! Mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak, mert lehet egy elakadt csont, vagy egyéb idegen tárgy, esetleg bélférgek stb. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Az ínygyulladás a legtöbb esetben nem elsődleges, hanem valami más alapbetegséghez kapcsolódik. Gyakori, hogy rossz, fogköves fogazat van, esetleg fertőző vírusos betegség (pl. FeLV vagy FIV) áll a háttérben. Ennyi bevezető után nem tudok mást tanácsolni, mint a cica alapos kivizsgáltatását, és az ok(ok) megkeresését, majd az annak megfelelő kezelést. Ha van rá mód, keressenek olyan állatorvost vagy rendelőt, ahol ez megoldható.
Ajánlom figyelmébe az alábbi cég termékeit: http://www.hema.hu/?scr=products(m:product)&action=prodcat&load_pc_id=3
Mindenképp és mielőbb vigye állatorvoshoz!!!! Akár egy rossz mozzanattól meg is sérülhetett a gerince. A nyusziknak sajnos nagyon érzékeny, sérülékeny a gerincük, könnyen megrándíthatják, eltörhetik. Ezen traumás sérülésen kívül esetlegesen lehet E. cuniculira is gondolni. Addig is érdemes a nyuszit etetni, zöldség tartalmú bébiétellel, összetört és vízzel összekevert táppal fecskendőn keresztül. AZ folyadék ellátás is nagyon fontos. Tehát itatás is nélkülözhetetlen. Ha nem tud magától átfordulni az egyik oldaláról a másikra , akkor pár óránként tegyék meg hogy nehogy felázzon a bőre.