1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Fél évig sehogy, korai ivartalanítás, rendszeres, min. napi kétszeres etetés.
Kedves reni! olvass bele a következőő cikkünkbe: Felugrál a kutyád? Ne büntesd meg, inkább szoktasd le róla!
Kedves Rita! Feltétlen vigye vissza, mert szerintem laborvizsgálat és röntgen vizsgálat indokolt a helyzet feltárására. Tiszteletettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Sajnos nem. A jelölést nem csak hormonális hatásra végzik az állatok. Ivartalanított állatoknál ritkább, de stresszhelyzetben ugyanúgy jelölnek, mint ivaros társaik, viszont vizeletük szag nem annyira elviselhetetlen. Meg lehet próbálkozni szintetikus feromon készítménnyel(konnektorba dugható párologtató készülék), de csak a zárt térben tartott állatoknál működik. A készítményről kérdezze állatorvosát, vagy a legközelebbi állatpatikát. Ismerni fogják. Az ivartalanítás nagyon fontos lenne. Rengeteg előnye van. Csökken a csavargási késztetés, ezáltal az autóbaleset, kutyatámadás veszélye. Nincs kitéve emberi rosszindulatnak, mint az idegen udvarokban párzási szezonban óbégató kandúrok. Védve van a párzással és sérülésekkel terjedő gyógyíthatatlan vírusos betegségektől ( macska AIDS, leukózis). Lényegesen ritkább vendég lesz az állatorvosnál, mint a verekedő kandúrok, amelyek rendszeresen érkeznek tályogokkal, csúnyán elfertőződött harapott sebekkel, kikapart vagy kilőtt szemmel. Ehhez képest az ivartalanítás költsége és kockázata lényegesen kisebb. Sok rendelőben februárban-márciusban kedvezményes ivartalanítási akció van!!! Nézzen körül!
A kamilla tea gyulladáscsökkentő hatású, de hatékonyabb lenne valamilyen antibiotikumos kenőcs alkalmazása. A fürjek szeme meglehetősen érzékenyen reagál porra, külsö behatásokra, de begyulladása lehet más fertőzés tünete is.