1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Valószínű nézeteltérése volt egy másik macskával. Legjobb állatorvosnak megmutatni, aki kivizsgálás után tudja megmondani a teendőket.
Most, amikor a kérdést megkaptam és válaszolok, már hétfő van, így ma amúgy is vissza kell menniük az állatorvos kollégához. Látatlanban amúgy is nehéz lenne válaszolni.
Nem hiszem, hogy összefüggene a tüzeléssel... Feltétlen vigye állatorvoshoz!
Kedves Gazdi! Nem tudom mennyi idős a picike, mert 2-3 évesen sokszor megváltozik a viselkedésük, félrehúzódóak lesznek, magyarul elkezdenek öregedni. Ha nem ez a probléma érdemes egy állatorvosi vizitet kérni. Tisztelettel dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A nyaldosásnak több funkciója van: • kifejezi az alárendeltséget, a megadást, a behódolást • a falkatárs iránti ragaszkodásnak (ezt hívják az emberek "szeretet"-nek) is a jele • a kölyök kutya korból megmaradt testbeszédjel amely a táplálék kérést mutatja • a kutyák a szagmintavétel megerősítésére a mintavételre a nyalást is használják Általános leszoktatásnak nem hiszem, hogy nagy értelme volna, de pl. amikor én nem akarom, hogy a kutyám ezt csinálja, akkor rászólok, hogy NEM és akkor nem csinálja tovább. Ezt én TUDATOS KUTYANEVELÉS MÓDSZER - nek nevezem.