1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Ha megfelelő vackuk van, széltől, huzattól védett akkor ki lehet tenni őket.
A teknősök jól elvannak egyedül, ha mégis venne hozzá párt akkor ne kicsit vegyen, úgy szerintem nem lesz probléma. Próbáljon hírdetéseket nézni nagy ékszerteknősöket ajándékba is oda szoktak adni.
Műtéttel korrigálható.
Vigye el másik kollégához. Lehet daganat, tályog, stb.
Viselkedéstechnikailag ez arra vezethető vissza, hogy a kölyökkutyák és főleg az anya állat föleszi az ürüléket, - tisztasági és higéniás okokból eredően. Ha csak száraztápot (jó minőségűt, teljes értékűt !) adnak a kutyának akkor mindig megfelelően szilárd az ürülék. A tünet is a táplélékösszetevőkre vezethető vissza, mert az emésztés és tápanyaghasznosítás során valamilyen anyagok maradnak az ürülékben ami a kutya szaglása és ízlelése számára még táplálékforrásnak minősül. Még néhány hét-hónap és a tünet jelentősen enyhülni fog.