1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A karomvágást szakképzett kisállatkozmetikus meg tudja csinálni, ami már egy részeredmény lehet. A gyereksírás hangjához szoktatni lehet a macskákat. Erre a leghatékonyabb tréning, ha valamilyen módszerrel rögzítik a gyereksírás hangokat, majd ezt sokszorosítják valamilyen hanghordozóra és a gyerek jelenléte nélkül kezdik el a macskákat deszenzibilizálni a hanghatásra. Nagyon alacsony hangerőn kezdve a lejátszást, a pozitív megerősítés módszerével, és apró lépésekben fokozva a hangerőt. Könnyű elaltatást javasolni valakinek, akinek nem a saját állatáról van szó !!! vagy esetleg nincs is társállata és semmilyen fogalma, tapasztalata nincs állattartás ügyben !!! (a népi mondás szerint:" könnyű más farkával verni a csalánt !" )
A kutya farkát meg kellene röntgenezni, az adhatna választ a kérdésre.
Nem lehet tudni.
Mindenképp keressen fel egy röntgengéppel rendelkező állatorvost, aki ért a madarakhoz. Az ablak elé pedig tegyen fel függönyt, ha a madarát a lakásban szabadon kívánja röptetni.
Szia Nixike! Olvasgass bele ezekbe a cikkekbe: Mikor kellene elkezdeni a szobatisztaságra való nevelést? Milyen gyakran vigyem ki a kutyát szobatisztaságra nevelés közben? Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell Sok sikert!