1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Ancsi! Arra gondolt esetleg, hogy elvigye állatorvoshoz a kedvencét? Lehet, hogy még elélhetne egy darabig, ha megmutatná egy szakembernek. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Sajnos addig konkrét kezelési módszert nem tudok javasolni, míg ki nem derül, hogy mi is ez a csomó. Lehet, hogy csak egy ártalmatlan zsírcsomó, és akkor semmi teendő nincs vele. Idősebb állatoknál gyakran előfordul ilyen. A másik véglet lehet akár egy rosszindulatú daganat is. Ez esetben viszont a terápia sikerét illetően az idő egy fontos tényező; nem érdemes halogatni a vizsgálatot. E két véglet között még számtalan oka lehet ennek a csomónak. Felelősséggel csak azt tudom Önnek javasolni, hogy minél előbb ki kellene deríteni, hogy miről is van szó, és utána lehet meghatározni a terápia formáját. Ehhez viszont szükség van állatorvosi vizsgálatra! A diagnózis után természetesen Önök fogják majd eldönteni, hogy milyen kezelést kívánnak igénybe venni. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
A frontline leírása nem említi a szoptató állaton való biztonságos alkalmazást. A stronghold csepp leírásában említi a szoptató kutyát, azt a gyártó javaslata szerint is lehet alkalmazni.
Ez megfázási tünet, egy állatorvos injekcióval és a melegebb környezet segíthet.
Több kérdés is felmerül az esettel kapcsolatban: hány hetes vemhes a cica, hanyadik vemhessége, alapfunkciók normálisak-e (bélsár, vizelet stb). Mivel alaposabban át kellene beszélni a dolgot, mindenképpen állatorvosi vizsgálatot javasolok.