1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Andrea! Elképzelhető allergiás megbetegedés, de az is lehet, hogy az ún. légcső-kollapszus áll kedvence tüneteinek a hátterében. (Erről nemrégiben írtam egy cikket a www.haziallat.hu oldalon.) Mindenképpen érdemes lenne allergia-vizsgálatot végeztetni, és nem ártana kideríteni, hogy a légcső milyen állapotban van. Akármelyik lehetőség igazolódik is be, léteznek rájuk szelíd gyógymódok. Szívesen segítek, akár a vizsgálatok elvégzésében, akár a további kezelésben, - ha szeretné. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea 06 (20) 928-4425
Nem tudom, milyen vizsgálatokat végztek a kutyán. Fontos lenne egy hasi ultrahang és esetleg egy röntgen vizsgálat is. A jó étvágy melletti nagyfokú fogyás gyakran daganatos megbetegedés miatt alakul ki, de ki kéne zárni a cukorbetegséget is (főleg, ha feltűnően sokat iszik a kutya). Ehhez vér laborvizsgálatra lenne szükség.
Napi 1x elég az etetés. A táplálék szükségletük testsúly függő 4-6cl magkeverék/nap. Az etetés idejét gyorsan megszokják. Ha fiókák vannak, akkor természetesen több eleség is fogy. Hogy mennyivel, az szintén a fiókák fejlettségétől függ.
Tisztelt Kérdező! A kölyök állatok 24-48 óra alatt kiszáradnak, ha nem szopnak, ami elhulláshoz vezet. Tehát ha lábra tud állni, ha reszketve is 3 nap után, akkor feltehetően szopik valamennyit. Állatorvosi vizsgálat nélkül nem lehet még csak tippelni sem az esetleges kóroki tényezőkre, mert a leírt tünetek mögött az (átmeneti) energiahiánytól a fejlődési rendellességig bármi lehet. Tisztelettel: ddr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős.