1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Erre a kérdésére csak boncolás után lehetett volna korrekt választ adni. Dr. Puskás Gábor
A nőstény (biztosan az?) még nem ivarérett tehát értelemszerűen ne engedje össze őket. A féléves kor reális lehet. Még kb fél év mire mire egy normál színű állat felveszi a pöttyös szinét. Ha esetleg egyneműek lennének kis helyen lehetnek viták de ha van elég búvóhely szerintem nem lesz gond. Nálam hatan is elvoltak.
Vérvizsgálat, bőrkaparék vizsgálat és egyéb vizsgálatok után lehet választ kapni. Dr. Puskás Gábor
Nem lehet tudni, hogy mi okozza. Sürgősen el kell vinni vizsgálatra.
Kedves Adrien! Demodex atka ellen az Apis CH30-as szer a megfelelő, - ahogy azt Ön is olvasta -, melyet kétnapos időközzel kétszer kell beadni félévenként megelőzés céljából. Ha már felütötte fejét e parazitózis, akkor mindenféleképpen az Apis mellett megfelelő egyedileg kiválasztott szer is szükséges a teljes gyógyuláshoz. Bolhák ellen a Ledum CH200-at ajánlom havi egyszeri adagolásban. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea