1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Tisztelt Kérdező! A leggyakoribb dolog a habzsolva evés, vagy túl nagy mennyiség egyszerre történő elfogyasztása. Lehet gyomorhurut, vagy idegen test is háttérben, mint például szalámihéj, nylonzacskó, szőrcsomó. Nyelőcső-, valamint a gyomorszáj szűkölet is eredményezheti, a legsúlyosabbb esetben daganat lehet a háttérben. Mindez csak az állat egyedi vizsgálatával erősíthető meg, vagy zárható ki. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős
Negyedévente célszerű elvégezni a féreghajtást, akkor is ha nincs jele fertőzöttségnek.
A papagájok legtöbbször nemtetszésüket fejezik ki sziszegéssel, "fújással". Feltehetően nincs megbetegedés a háttérben, de ha olyan tünetek is társulnak hozzá, mint borzolt tollazat, levertség, forduljon állatorvoshoz.
Sajnos erre nem tudok jó választ adni. Bocsi!
Legelőször is azt tanácsolnám, hogy sürgősen vigye el állatorvoshoz, feltehetőleg eltört a cica lába és/vagy a csípője. Ezen házilag nem fog tudni segíteni, ez biztos, valószínűleg műtétre lesz szükség. Nem kizárt az sem, hogy a húgyhólyagja is megsérült. Szóval, irány az állatorvos!