1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Kérdező! Várjon még a döntésével amíg a kiskutya kb. hat hónapos lesz. Addig rendeződnek a viszonyok és utána lehet dönteni az ivartalanításról. Dr. Puskás Gábor
Ez valószínűleg valamilyen vizeletjelölési szertartás lehet a kutya részéről, vagy valamilyen stresszhatás következménye. Csak a tartási körülmények ismeretében, a kutya helyszíni megfigyelését követően lehet használható tanácsot adni. Olvass tovább! Miért pisil be a kutyám? Milyen a boldog, és milyen a boldogtalan kutya?
Nem normális. Már, ha valóban vajúdott. Ha mostanra még nincsenek meg a kölykök, nagyon sürgősen mutassák meg állatorvosnak a cicát!
Kedves Linda! A szőrhullás adott esetben lehet normális jelenség még lakásban tartott cicánál is. A rendszeres fésülés és szőr, bőrtápláló vitamin segíthet.
Üdvözlöm! Ki lehet tenni ilyenkor már a tóba, de télen teleltetni kell, 5-15 C-on, novembertől, tavaszig. A paraméterek megfelelők, mert a természetben is ilyen égövön találhatóak. A haltápot megeszik, de ajánlatos fagyasztott hallal is etetni őket, a csigákat pedig imádni fogják! A kutya macska veszélyes a teknősökre, de ez nagyban függ az állatok temperamentumától. Hajlamosak elkószálni, ezért célszerű őket körbekeríteni valamiféle kerítéssel. A teknősök teleltetése egy hosszasabb és későbbi téma! Térjünk rá vissza ősszel!