1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Hangszálgyulladás természetesen lehetsége kutyánál is, de mivel egyéb problémák is felmerülhetnek, mindenképpen vizsgáltassák meg állatorvossal a kedvencüket.
Kedves Gazdi! Talán mégis náthás! Meg kéne nézetni az állatorvosával! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Üdvözlöm ha amúgy is állatorvoshoz megy, ott a kolléga figyelmét fel kel hívni erre és ő majd folytatja a megfelelő kezelést. A diagnózis vérvétel, illetve biopszia, a kezelés mivel autoimmun, nehéz és teljes gyógyulás nem valószínű. Üdv
Igen a baromfi hús megfelelő számukra. Csirkemell, comb, belsőségek (szív, zúza stb.) Kaphatnak még nyulat is. Magában a hús nem elegendő ki kell egészíteni vagy jó minőségű táppal vagy konzervvel. Ha kölyök állatról van szó, figyelni kell a kalciumpótlásra, mert színhús etetése mellett kalcium hiányos, angolkóros lehet. Emberi fogyasztásra alkalmas húst lehet adni, nyersen, vagy forrázva. Sót és fűszereket nem igényelnek, nagy mennyiségben még ártalmas is lehet.
A vadászgörény kisragadozó, tehát gyakorlatilag vadászhat a baromfira, rágcsálókra. Egy ízben láttam, hogy nem bántották a szárnyasokat, amikor patkányokra lettek bevadásztatva. Szabadon engedték a tyúkudvarban a kölyök vadászgörényeket, akik egyenest a patkányokat tartalmazó ketrechez futottak és nem vettek tudomást a szárnyasokról. Több 10 éves vadászgörény tenyésztői múlttal és vadászati gyakorlattal rendelkezett a gazdájuk. Tehát nem lehetetlen, de laikusnak nem ajánlom a próbálkozást. A vadászgörénynek minden állat préda, amelyik menekül előle.