1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Ez főként attól függ, hogy Ön milyen szakértelemmel, mennyi időt szán a nevelésére, gondozására, tanítására és mennyi időt tölt el közös éllettérben a kutyával. Kb. 2 hét és 2 hónap között.
Ahogy nő a gida a másik tőgyre is rá kellene szoktatni. Fogyasztható a tej (egészséges állatról lévén szó).
Ha egy kutya vagy macska embernek sérülést okoz, az állatot mindenképpen hatósági állatorvosi megfigyelés alá kell vonni 2 hétre, és ennek a megfigyelésnek az eredményétől függően döntenek arról, hogy a sérült embert kell-e oltani veszettség ellen, vagy sem? Az állat persze ezer más okból is lehet beteg, de az eljárás ettől függetlenül ez. Javaslom, sürgősen keresse meg a lakóhely szerinti hatósági állatorvost, illetve a helyi ANTSZ-t is.
Egy 8 hetes kutyakölyöknek százféle baja lehet, akár hirtelen is, így csak nagyon általánosságban lehet erről bármit mondani. Bizonyára lázas, ettől lehet a gyengeség, a remegés. A leghasználhatóbb tanács az, hogy minél előbb vigyék el állatorvoshoz!
Kérem vigye el az állatorvoshoz, valószínűleg egy Röntgenvizsgálatra lesz szükség.