1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Gazdi! A leírt tünetek, kórelőzmény sajnos kevés támpontot nyújt nekünk (pl tudnunk kéne, mikor tüzelt/vemhesült, milyen oltásai vannak, milyen állapotban vannakaz emlők, kölykezett-e már a cica). Cicáját mindenképp vigye el állatorvosához, így megl ehet állapítani, hogy a kölykezés elindult-e már, és ha elindult, milyen stádiumban van. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Kedves Vivien! Amíg eszik a teknős, addig aggodalomra semmi ok! Az étlapja 90%-ban halat tartalmazzon, fagyasztott, vagy frissen leölt formában. Javaslom, hogy az élő halat mindig előre elpusztítva adja, mert egyszerűbb és nyomon követhető az etetés, illetve nem szenved a takarmány állat. A leírtak alapján megfelelő a hely és hőmérséklet a teknősnek. Tehát: 90% friss, vagy fagyasztott hal, a maradékban pedig egyéb szárított teknős eleség és néha fagyasztott szopós egér is szerepelhet az étlapon!
Kedves Gazdi! A kiscicákat alapvetően nem kell fürdetni. Ha mégis szükség volna rá, azt legkorábban három hónapos cicán végezheti el biztonsággal. Ügyeljen, hogy a sampon macskák számára megfelelő legyen! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
A szoptatás alatt a cicák ritkán lesznek újra vemhesek. Nem javaslom a fogamzásgátló tabletta használatát, inkább a szoptatás után azonnal elvégzett ivartalanító műtétet ajánlom.
Kérdésének első részére tudok csak érdemi választ adni: ha a kutya lázas, akkor adható neki Algopyrin lázcsillapítási céllal. Kistestű kutyáknak 1/4 tabletta, közepeseknek 1/3-1/2 tabletta, a nagyobbaknak (50-60 kg felett) akár 1 egész is. Ezt azonban csak elsősegély jelleggel, egy vagy két alkalomma célszerű alkalmazni, utána már az állatorvos utasításai szerint kell a lázat csillapítani. Az antoibiotikumokkal kapcsolatos kérdésére csak annyit mondhatok, hogy ezt majd az állatorvos eldönti. Antibiotikumokat nem javasolt állatorvosi vizsgálat és előírás nélkül adni az állatainknak! Különösen nem akkor, ha a diagnózist csak a gazda feltételezi.