1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Üdvözlöm! Szerintem azért tesz úgy, mert úszni akar! A terrárium méretei: a teknős páncéljának a 3-4 szerese és a páncél kétszerese, ez az alapterület, a víz magasság pedig a páncél magassága legyen. Tehát egy 10 cm páncélhosszúságú teknősnek ideális egy 30-40 cm alapterületű és 10 cm víz magasságú terrárium, de ha nagyobb az nem baj! Minél nagyobb, annál jobb. A vizet sajnos gyorsan összepiszkolják, érdemes annyi táplálékot adni, amit azonnal el is fogyaszt, illetve tanácsos egy vízszűrő berendezés eszközölése.
Túl fejlettek, az anyjuk Ca és vitamin kiegésztéséről kell gondoskodni!
T. Gazdi! A probléma neve "hátraharapás", amit az állkapocscsont nem megfelelő fejlődése okoz, ezért e felső fogsor túlnyúlik az alsón. Ileyen idős korban ez már nem kezelhető. A cél a fogak védelme. Ez ügyben a Sano-vet-dent rendelőt ajánlom, vagy az Állatorvostudományi egyetemen dr. Dunai Miklós Pált. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Kedves érdeklődő! A vandalizmus egy rossz szokás, okozhatja helyhiány, a nem megfelelő táplálás, stb. Sürgős megoldásra lehet szükség hiszen eltanulhatják egymástól a libák. Létezik megoldás, keresse állatorvosát üdvözlettel: SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858
Megfelelő diagnózis felállítása után az állatorvos szájon át adható gyógyszerek, illetve helyileg alkalmazható ecsetelő, lemosó, samponos készítmények közül választja ki a macska életkorának, állapotának megfelelő kombinációt.