1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Gazdi! A cica láthatólag beteg (valószínúleg herpeszvírus fertőzése van), tehát meg kell mutatni állatorvosnak! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Bizonyára huzatmentes védett helyen kibírja a telet, ilyenkor energiában dúsabb magvakkal is kell etetni. Ettől függetlenül szerencsésebb épületen belül teleltetni.
Kedves Érdeklődő! Egyszeri elejtés nem szokott végzetes lenni, ha csak nem szerencsétlen kimenetelü és nagyon rosszul esett le a hal a földre. Ha szőnyegre vagy puhára történt akkor biztosan rendbe jön. Ha megsérült pl. az úszóhólyagja, akkor úszás közben billeghet, egyensúly zavarai lehetnek, ha nem és látszólag egészséges az állat, akkor nincs miért aggódni, de fontos a különösen tiszta víz a sérülés miatt, ill. nem árt jó minőségű vitaminkészítményt a vízbe adagolni. Bár a szakadás lehet komoly, de ezt a kis kép alapján nem tudom megállapítani, a kismértékű károsodást gond nélkül átvészelheti tiszta környezetben, megfelelő minőségű táplálékkal és vitaminkészítménnyel. Esetleg akváriumi vízfertőtlenítőt lehet még adagolni a baktériumok távoltartása, túlzott felszaporodása ellen. A teljes tisztítást nem szabad sűrűbben végezni, mint ahogy az előírt! A heti 20 %-os részleges vízcsere elegendő. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Vízeletvizsgálat, vérvizsgálat, esetleg rtg., ultrahang. Én elvinném állatorvoshoz. Üdv
Ivartalaníttassa a macskát! Már ivarérés idején, 6 hónaposan meg kellett volna ezt tenni. Minden valószínűség szerint párzani jár, ami a kóbor állatok szaporodásán kívül rengeteg veszéllyel, sérüléssel, betegséggel jár.