1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Valamilyen bőrgyógyászati betegség, fertőzés, gomba, parazita, esetleg időszakos allergén anyag okozta allergia lehet a kiváltó ok. Csak egy alapos állatorvosi vizsgálat adhat megfelelő választ.
A viselkedés oka lehet a kezdeti túlzott dominancia és a helytelen nevelés együttes hatása. Természetesen befolyásoló tényező a kan kutya hormonháztartása is amin az ivartalanítással könnyen lehet változtatni. A 4 év alatt nem tüzelő szuka kutya, az gyakorlatilag "nőgyógyászatilag" - beteg.
T. Gazdi! Feltételezem , hogy nyilt törése volt az ebnek, de ha esetleg fedett törés mellett alakultak ki az Ön által leírt elváltozások, akkor a térdizületet csak merev izületté lehet alakítani, vagy a lábát amputálni lehetett volna. Amennyiben nem ez történik bíztossan funkciójában károsodott és fájdalmas lába lett volna. Minden bizonnyal több műtét várt volna rá. Szerintem amúgy is kár a múltat bolygatni, mindenképpen reális volt az euthanázia ebben az esetben. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Össze lehet őket tenni a röpdébe. Ha bántanák egymást akkor fokozatosan és sok türelemmel lehet őket összeszoktatni.
Nem valószínű a szopornyica, már azért sem, mert védőoltásban részesült. A lehetséges problémák azok lehetnek, amiket felsorolt. Amennyiben nem szűnnek a panaszok, feltétlen keressen fel egy állatorvos kollegát.