1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Egyedül tartott, szelíd madárnak, alkalmankénti kiengedés mellett megfelelő a leírt alapterület. A szilvafejű értelmes, kíváncsi papagáj, ezért a rácstávolsággal lehet probléma. Ha 1,5-2mm-es drótból készült és a hosszirányú kötések távol esnek egymástól, úgy a rács rugalmasságát kihasználva kidughatja a fejét és beszorulhat.
Kedves Olvasónk, ebben a cikkben mindent megtalál az almacsiga tartásáról: http://www.haziallat.hu/akvarium/edesvizi-fajok/a-rejtelyes-almacsiga/1723/
A kutyának további vizsgálatokra (főként bélsár parazitológia és baktérium tenyésztés) van szüksége az elmondottak alapján, így javaslom, mindenképp vigyék el egy olyan állatorvoshoz, akiben megbíznak.
Szia! A kutyusod és a nyuszi viszonya többnyire a gazdin múlik. Persze benne van az állatok alaptermészete is, de ha Te úgy állsz hozzá, akkor megkedvelik egymást. Ha hazaviszed a nyuszit akkor először csak ketrecen keresztül ismerkedjenek, majd pedig a nyuszi legyen ölben és úgy szagolgassa meg a kutyus. Mindenképp mondjad is közben hogy ki kicsoda, mert a megnyugtató hangod kell mind a kutyusnak mind a nyuszinak. Majd engedd a nyuszit ismerkedni a lakással. Neki ugye ez is új lesz, tehát azt is meg kell ismerje. Erre adjál neki időt. Addig ha tudod ne engedd oda a kutyust. Tehát eleinte, amíg a nyuszi meg nem szokja a helyét csak rövid időre találkozzanak, akkor is felügyelet mellett. Mindig a nyuszi legyen a Te öledben, hogy érezze a biztonságot. Szerintem nem lesz baj velük, hisz a nyuszik jól elvannak tengeri malaccal, macskával is... Majd írj, hogy hogy alakult az ismerkedés...:) Szép Napot Gabi
Nem derül ki az emailből, hogy állatorvosa látta-e a kiskutyát, vagy csak emailben vagy telefonon kérdezett tőle. Mindenképp vizsgálat után lehet eldönteni, hogy mi a teendő (gyógyszeres kezelés, stb). Javaslom vigyék el kutyájukat egy olyan állatorvoshoz, akiben megbíznak.