1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
- Ez nagyban függ a cicák egészségügyi állapotától, életkorától, karakterétől és hogy mennyire szoktak eddig hozzá az autózáshoz. - Ajánlatos 3-4 óránként mozgatni, itatni/etetni, játszani velük és ürítésre lehetőséget adni nekik. - Az esetleges utazási stressz enyhítésére is és az esetleges utazás közbeni tünetek enyhítésére is jól használható Bach-virág és/vagy homeopatikus készítmények vannak. - Az új környezetbe történő beilleszkedést Bach-virágterápiával szintén jól lehet támogatni. - Esetleg ezeken a címeken érdeklődhet a légi szállítást illetően, mert ez a 3 napos idő valóban soknak tűnik: www.airmaxcargo.comwww.flyvokurka.com www.petshipping.com www.vip.aero www.petair.de
Ritkán jelentkező köhögés, öklendezés nem feltétlenül betegség tünete. A köhögés önmagában is kiválthat öklendezést, esetleg hányást is. Tessék csak arra gondolni, hogy a torokgyulladásos gyerekek rendszerint hánynak is. Ha az állat a környezetében beszippant valamit, ami irritáló hatású, rendszerint köhögéssel, prüszköléssel reagál. Úgy gondolom, hogy fertőzés esetén a köhögés rendszeresebben jelentkezne. Egy alapos vizsgálat kiegészítő vizsgálatokkal (vérvizsgálat, röntgen, toroktampon vizsgálat) valószínűleg pontosabb (biztosabb) diagnózishoz vezetnének. Havanese esetén a trachea-collapsus is szóba jöhet ilyen tünetek mellett. Önmagában a mandulák némileg nagyobb mérete nem kórjelző értékű, amennyiben azon nem találhatók elváltozások. A "hőemelkedés" is csalóka lehet. Volt egy olyan páciensem, amelyik a rendelőben minden alkalommal lázat (nem hőemelkedést) produkált. Otthon nem. Azaz stresszhelyzet (izgalom, félelem) önmagában előidézhet hóemelkedést. Mindenképpen további vizsgálatokat javasolnék.
Azt, hogy mi okozta a halálát, így nem lehet megmondani, erre a kérdésre csak akkor lehetett volna válaszolni, ha felboncolásra került volna. A legvalószínűbb azonban a mérgezés.
Tisztelt Érdeklődő! Ahogy az embereknél is, a hörcsögöknél is előfordulhatnak fog és íny problémák, ezért érdemes lenne elvinni egy állatorvoshoz, látatlanban nem lehet tudni mi a probléma. Lehet fogszuvasodás, fogkő, ínysorvadás, stb. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Lehet egy rossz sozkás, amit unalmában művel,de jobb lenne megmutatni egy állatorvosnak is, hátha van valami apró sérülés, ami miatt fokozottan foglalkozik a lábával a kutya.