1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
A képeket nem tudom megnyitni, vizsgálat nélkül pedig nem tudom megmondani, mi lehet az ott a feneke környékén. Részletes kivizsgálás javasolt, ha a jó étvágy ellenére sem hízik (röntgen, vérvétel, ultrahang).
Kedves Tünde! Leveléből nem derül ki, hogy hol van a nyusziban a tályog, mekkora, és milyen állapotban van! Ezért csak általánosságban tudok válaszolni: - Hepar sulphuris D3-D6 kétóránként 1-2 napig serkenti a gennyképződést, érleli a tályogot, amíg az magától meg nem nyílik. - Myrystica sebifera D3 naponta többször „homeopátiás kés”, ha spontán nem törne fel a tályog. - Silicea D6-D12 napi 2x a teljes tisztuláshoz és a hegmentes gyógyuláshoz; napi 3x nehezen gyógyuló sipolyoknál. Ha további kérdése van, ill. segítségre lenne szüksége, kérem, hívjon: 06209284425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Viki! Kérédésre Kovácsné Szalay Mária husky tenyésztő válaszolt: A husky családszerető fajta, hiszen falkakutyák, de ebből adódóan erős a rangsor érzetük, így a gyerekek mindig a rangsor aljára kerülnek. Nekem volt olyan huskym, amelyik nem kedvelte a gyerekeket, volt amelyik közömbös volt, és 2 olyan husky is volt, illetve a mostani huskym kifejezetten szereti a gyerekeket. A huskyk alaptermészete kedves, elfogadó. Véleményem szerint sok múlik a nevelésen, feltétlen iskoláztatni kell, és ha lehet a gyerekeket is be kell vonni.A husky nagyon értelmes fajta, de elég makacs, és önálló, kizárólag udvarba nem javasolnám tartani igényli a szoros kapcsolatot a családdal. Ha nem érzi a családot falkának, akkor szökős lehet. Házőrzésre nem alkalmasak. Ha a cél jó házikedvenc, és házőrző is legyen, akkor nem a husky a jó választás, pl a pireneusi hegyikutya jó házőrző, és nagyon kedves a gyerekekhez. Ha bővebb információt szeretnének, nyugodtan keressenek meg. http://www.haziallat.hu/szaknevsor/tenyesztok/szalay-kovacsne/35/ Pireneusi hegyikutya:
Kedves Margit! Érdemes lenne utánamenni a problémának. Laboratóriumi és műszeres vizsgálatokkal (UH, endoszkóp,Rtg) feltérképezhető a probléma és megtalálható a megoldás. Keresse állatorvosát. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Zsófia! Sajnos nem csak az emebereknél, de a kutyák körében is egyre terjed az allergiás megbetegedés. Az allergia kezelése szelíd módszerekkel, mint amilyen a homeopátia, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést ígényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos kezelésben részesülhessenek a kis páciensek. Ezért mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség az állatorvossal. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógytáplálékokkal is kiegészítjük a kezelést. Tartósabb javulást azonban egy komplex méregtelenítő, tisztító és deszenzibiláló kúrával érhetünk el. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, javaslom, hogy személyesen keressen fel egy homeopata állatorvost, aki egyedileg (!) a legmegfelelőbb szert / szereket ki tudja választani kedvence számára. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06209284425. Mielőbbi gyógyulást kívánok: Dr. Kopócsi Andrea