1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
- Az almok db. száma arra a körülményre vonatkozik, ha szobatiszta, almot használó macskákról van szó. - Ha nem használják, akkor minek van ? - Alomra szoktatás vagy éjszaka fölkelés ? … ez itt a kérdés. - Önök helyett én nem tudok dönteni és a döntéseiket nincs módomban befolyásolni, … ebből eredően a következmények nem engem terhelnek.
Kedves Tünde! Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást. - Jaaaahhhh a tenyésztők, ha annak lehet nevezni akiktől elhozták ….. !!!! (tisztelet a kivételnek !) - Sokkal korábban kellett volna szakemberhez fordulni ! - A leírtak alapján a félelmi tünetek és reakciók eléggé összetettek, egy helyszíni megfigyelés, adatfelvétel és a tartási körülmények ellenőrzését követően lehet érdemben tanácsokat adni, tréning lehetőségeket megbeszélni. (Kb. 4-6 tréningóra szükséges és kb. 6 hónap után jelentkeznek az első érdemleges változások.) - Bach-virágterápiával lehet enyhíteni a tüneteket, de ezzel nem lehet teljeskörű változást elérni. (http://bolthely.hu/4tappancs/lista/47b7299ecd481_BACH-VIRAGSZER )
Kedves Frida! Arra nem gondolt, hogy állatorvoshoz vigye???? Az embernek való gyógyszer halálos méreg lehet a mcskára, ne próbálkozzanak vele..
Lehet, ezt egy hozzáértő állatorvos tudja megállapítani vizsgálat után. A hát érzékenységének oka lehet a nyeregtörés is, amit a rosszul felhelyezett vagy nem megfelelő nyereg okozhat.
Kedves Gazdi, amiket felsorolt az tökéletes, de az alábbiakat is kaphatja még alkalomszerűen (teáskanálnyi mennyiségben) Gyümölcsök: alma, cseresznye, szőlő, banán, eper, egyéb bogyós gyümölcsök, dinnye, szilvaZöldségek: brokkoli, burgonya, borsó, sárgarépa, főtt édes burgonya, kelkáposzta, petrezselyem, sütőtökFőtt máj, egyébb sovány húsok (főve)Teljes kiőrlésű tészta és kenyérFőtt bab (beleértve a szóját is)Joghurt (különösen élő kultúrás)Barna rizsÉdesítés nélküli reggeli gabonapelyhekLisztkukacokKisméretű kutyakekszek Az ételmaradék is rendben van, ha mértékkel adod, de vigyázz, hogy zsíros, cukros, vagy egyébb olyan étel, ami hiányzik a listából, ne kerüljön az étrendjébeKülönlegességek (csak alkalmanként): diófélék egészben (mandula, brazil dió), napraforgómag