1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves gazdi! Sajnos ezen már csak az állatorvos tud segíteni, a kamilla a gyulladt szemre nem elég. Bővebb infó >>
Egy laboratóriumi vérvizsgálat választ adhat arra a kérdésre hogy a belső szervek normálisan működnek-e?Ha nem akkor a talált elváltozásokat kell értékelni és ennek alapján dönthető el hogy szükséges-e bármilyen kezelés,gyógytáp vagy valamilyen beavatkozás.
Nem tudom ivartalanítva van-e a cica már? Ha nem, akkor javaslom, mert az ivarzás idején is változik a viselkedés. Minden esetre egy társ mindenképpen jó ötlet.
Lehet emlődaganat, bár 5 cm átmérővel nagyon hirtelen nőtt meg, ha eddig nem volt tapintható, vagy látható. Mindenképpen vigye vissza állatorvosához a kutyust!
1 nap nem szokott gond lenni, de a 2. napnál már aggódnék és rohannék az állatorvohoz! Milyen hibákat követ el egy kezdő kutyatulajdonos? Amennyiben az új otthonba kerüléskor nem eszik azonnal a kiskutya, ne ijedjünk meg, ha jókedvűen játszik, iszik és nem lázas, gyakran előforduló probléma ez. Az alomtestvérek hiánya, a környezetváltozás kis hasmenést is tud okozni és étvágytalanságot. Amennyiben azonban ilyenkor ijedtségében kis csirkehússal, konzervvel, stb. kínálja a megszokott táp helyett, gyakran többet árt, mintha vár egy napot, míg a kölyök megszokja az új környezetet. Ha másnap, vagy azt követően sem akarja megenni a szárazeledelt, úgy ezt azonnal jelezze a tenyésztőnek, aki tanácsot ad, illetve forduljon állatorvoshoz! A kölyökkutyának csak vizet adjon inni (aki megteheti, válassza a palackozott szénsavmentes vizet, mivel területenként eltérő klór és vastartalma van a csapviznek, ami hasmenést okozhat), nem kell tejet innia, de ha mégis szeretnénk adni neki, úgy kizárólag laktóz mentes, kifejezetten kutyáknak készült tejporból állítsa elő azt!