16. Brazil masztiff vagy fila brasileiro, a félelmetes tevejáró kutya
A brazil masztiff (fila brasileiro) kutyafajtát nagyvadak lefogó vadászatára és fazendák őrzésére használták. Kizárólag erős jellemű, felelősségteljes embereknek való kutya.
A brazil masztiff (fila brasileiro) kutyafajtát nagyvadak lefogó vadászatára és fazendák őrzésére használták. Kizárólag erős jellemű, felelősségteljes embereknek való kutya.
Mérhetetlen szeretet, impozáns termet és hatalmas erő jellemzi a bernáthegyi kutyafajtát. Megjelenése általában nemes és arisztokratikus, ez a kutya egyik erős pontja, egy elemmel több, ami elbűvölővé teszi.
Az appenzelli pásztorkutyára jellemző, hogy míg "falkatagjaihoz" feltétlenül lojális, idegenekkel szemben kissé bizalmatlan. Nagyon tanulékony kutya.
A berni pásztorkutya nem ugatós fajta, de határozott és félelmet nem ismer. Nem egygazdás, inkább igazi családi kutya, aki szereti a társaságot, szeret mindig ott lenni, ahol történik valami.
A shar-pei alapvetően bizalmatlan kutyafajta, idegenekkel távolságtartó, de soha nem agresszív. Nyugodt kutya, akár napi 16-18 órát is alszik. Kínából származik, ahol inkább a földművesek kutyája volt. Ezenkívül még a medvevadászatokon is használták.
3 hónapos kiscica már eheti a felnőtt macska étrendjét, leszámítva a csontot,naponta 3-4 alkalommal főétkezésként, mellette adható tejtermék, tehéntúró, olajos hal és felvágottak. Ha a házi koszt nem megoldható a cica korának megfelelő száraz, vagy nedves tápok etetése javasolt.
Lehet, hogy kankutyája tapasztalatlan. Nem írja volt-e korábban fedezése, esetleg a pénisz kiöltése lehet neki fájdalmas. Tudni kellene, hogy a szuka a ciklus melyik pontján van.
Nem igaz, hogy a mopszok nem tudnak természetes úton szülni, sok mopszot ismerek, akinél nem volt szükség császármetszésre. mindazonáltal császármetszésre is kerülhet sor, ennek nem feltétlenül oka a kölykök mérete, egyéb tényezők miatt is sor kerülhet erre a beavatkozásra.
Általában sikeresen össze lehet szoktatni őket,csak sok-sok türelem kell hozzá.
Mivel a fajtát elsősorban díszes farktollazatáért tenyésztik, így az olyan küllemi jegyek, mint forma, testméret fontosabb szempont a tenyésztésükben, mint a szín. Vagyis, akár vérfrissítés során, akár a felmenők vegyes színű állományban tartását követően öröklődhettek olyan recesszív gének, melyek más színű utódokat eredményeznek, mint a szülők. Csak példának. Mi a hosszúfarkú díszbaromfik közül a yokohamát tenyésztjük, amelynek az onagadorival ellentétben csak két színváltozata létezik. Bár a fehér még viszonylag új szín, mégis rendszeresen felbukkan két un. vörös-nyerges párosításában, akkor is, ha több generáción keresztül kimaradt a felmenők közül.