196. A legegyszerűbb etető madaraknak
Télen nem könnyű szárnyas barátainknak eleséghez jutniuk, segítsünk nekik! Építsünk madáretetőt! Nem tudod hogyan kezdj hozzá? Olvass tovább, praktikus ötleteket találsz!
Télen nem könnyű szárnyas barátainknak eleséghez jutniuk, segítsünk nekik! Építsünk madáretetőt! Nem tudod hogyan kezdj hozzá? Olvass tovább, praktikus ötleteket találsz!
Elfogtunk néhány levelet - persze csak a kémkedés kedvéért - amelyen macskakaparással a következő címzés szerepelt: Télapó, Lappföld. Szerkesztőségünk nyilvánosságra hozza a macskák titkát...mit kérnek a cicák a Mikulástól ajándékba?
Elmondjuk, mire kell ügyelned karácsonykor, hogy a kutyád és a karácsonyfa is egészben megússza az ünnepeket!
Öltöztessük fel a kutyánkat tetőtől talpig, illetve bugyitól csizmáig! Bemutatjuk, hogy melyik ruhadarab mire jó és mire nem alkalmas.
Meglepő fejlemények: meglestük Mikulást, hogyan készül az ünnepre. Elöljáróban csak annyit árulunk el, hogy idén jól járnak az állatok!
Kedves Gazdi! Vigye el kutyáját állatorvoshoz, mert ilyen fiatal korban a folyadék- és elektrolitháztartás sokkal könnyebben felborul, vagyis a kölyökkutyák sokkal hamarabb kiszáradnak, mint a felnottek. Jobb esetben csak enyhe torokgyulladás vagy gyomorrontás, "bezabálás" okozza a tüneteket, de elofordulhat, hogy valamilyen komolyabb fertozés áll a háttérben. Ha az oltási programot is csak most kezdik majd el, akkor a kutyájuk még nem védett pl. a Parvo vírusokkal szemben.
A leírtak alapján azt látom, hogy eddig csak ún. tüneti kezelés történt, ilyen-olyan gyanúk alapján, de sajnos nem derült még ki pontosan az, hogy mi is okozza a hallójárat visszatérő megbetegedését. Amíg ezt nem sikerül valakinek (pl. a 4. állatorvosnak) kideríteni, addig tartós javulás, netán végleges gyógyulás nem várható. Ez lenne a cél, keresni kell olyan állatorvost (rendelőt, szakrendelést), ahol erre irányuló vizsgálatokat tudnak végezni.
Nem írta, de fontos lenne tudni, hogy tényleg rühösségről van-e szó. Hogyan állpították meg? A pontos diagnózishoz uyganis kaparékmintát kellene venni a bőrről és legalább mikroszkópos vizsgálatot kellene végezni első körben. Ha ez negatív lenne, akkor lehet, allergia vagy egyéb bőrprobléma. Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak a cicát!
Idegen tárgyak lenyelése után közvetlenül 1-2 órával hánytatással el lehet távolítani a kutyák gyomrából a lenyelt dolgokat (kivéve, ha ezek éles tárgyak, maró hatású anyagok). Paraffin olaj adásával segíteni lehet a kiürülését. Ha gond van, az alábbi tünetek tapasztalhatók az idegen tárgy elfogyasztása után 1-2 nappal: hányás, hasmenés, majd a széklet hiánya, étvágytalanság, hasi fájdalom, púposított testtartás, stb. Ekkor ajánlatos azonnal orvohoz fordulni.
Ha a bélsár lágy és nyálkás, ez vastagbél eredetű hasmenésre utal. Hasmenés esetén érdemes diétás eleséget adni a kutyának, amely könnyen emészthető. Erre a célra sokféle gyárilag összeállított táp kapható az állatorvosoknál.Ha mindezek ellenére sincs javulás, további kiegészítő vizsgálatokra van szükség (pl. bélsárvizsgálat, vérvizsgálat).