2011. A kutyakiképzés 12 alapszabálya - 1. rész
A kutyakiképzés nem egy könnyű feladat. Nem tudod hol kezdj neki? Mi majd segítünk!
A kutyakiképzés nem egy könnyű feladat. Nem tudod hol kezdj neki? Mi majd segítünk!
Ennek a színes észak-amerikai madárnak három fajtája ismert. Mindegyiket szép tollazatáért és különös énekéért csodálják.
A foltos barázdásgőte egyike azon gőtéknek, amelyek hangokat adnak ki. A nevüket (angol elnevezése ’mudpuppy’ vagyis "sárkutyus") arról kapták, hogy a nyüszítő hang, amit kiadnak, egy kutya ugatására hasonlít.
A jó modor mind az embereknél, mind az állatoknál elengedhetetlenül fontos.
Fantasztikus lehetőség a kapcsolatotok építésére, ha megosztod az ebédedet a madaraddal, de tudtad, hogy ez a madarad egészségét is szolgálhatja?
A képen nem látom jól az állapotot. Első tüzelésnél előfordulhat ilyen hormonális túlműködés, de ha nem szűnik az állapot( és egyébként is) javaslom az ivartalanítást.
Ha a "játék nem durvul el", azaz nem lesz belőle verekedés, agresszió, harapás stb., akkor nem gond. Én azért azt javasolnám, hogy a vemhesség felétől-kétharmadától tartsa külön, ingerszegényebb helyen...
Kedves Gazdi! Allergia teszt nélkül minden csak találgatás és próbálkozás. A csirkehús meg pont annyiszor allergén, mint a többi fehérje, nincs kitüntetett szerepe. Homeopatiával sajnos nem foglalkozom, nem is nagyon hiszek benne. Viszont a vérből történő allergia diagnosztika és az erre alapulóan elkészített hiposzenzitizáló kezelés eredményes és mellékhatásmentes. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Üdvözlöm! Normál esetben nem lenne semmi gond, ha esetleg észreveszik egymást. Mivel a szakállas agáma nappal aktív, a leopárd gekkó pedig éjszaka, így kevés az esély, hogy folyamatosan egymás szeme előtt lennének. Ha a szakállas agáma ennyire inaktív, talán még jól is jöhet egy kis izgalom az életében. A leopárd gekkó sem a stresszesebb állatokhoz tartoznak, így véleményem szerint nincs ok az aggodalomra. Üdvözlettel: Zs&G Reptiles
Kedves Gazdi! Mindenek előtt meg kellene tudni, hogy mi okozhatta a halva születést. Nem írja, hogy a halva született kölyköket ill. az anyakutyát látta-e, megvizsgálta-e állatorvos. Nagyon fontos lenne! Mindezen vizsgálatok után lehet csak következtetni, hogy a következő elléseire kihathat-e az ezt előidéző ok! Lehet, hogy csak az volt a probléma, hogy túl korán fogták tenyésztésbe az anyaállatot; érdemes lett volna megvárni a két éves kort! Lelkileg nyilván valamilyen szinten megviseli a szukát ez az esemény, de általában elég hamar túl teszik magukat rajta. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.