2026. Mit jelez a hiéna (Crocuta crocuta) kacaja?
A foltos hiénák kacaja információkat tartalmaz a korukról és hierarchiában elfoglalt helyükről, de akár segítségkérésre is használhatják.
A foltos hiénák kacaja információkat tartalmaz a korukról és hierarchiában elfoglalt helyükről, de akár segítségkérésre is használhatják.
A hím ezüsthátú hegyi gorillák körülbelül 13 éves korukban tesznek szert az őket megkülönböztető ezüst árnyalatra, amikor is elérik a felnőttkort.
A tigris szalamandra szürke vagy fekete testét csíkok borítják, ezért hasonlítják tigrishez.
A szkarabeuszok egy hihetetlenül változatos bogárcsalád tagjai, és az egész világon megtalálhatóak, kivéve az óceánokat és az Antarktiszt. A körülbelül 30.000 szkarabeusz faj mintegy 10 százaléka az összes ismert bogárnak.
A katicabogár a rovarok egyik legnépszerűbb képviselője, de a kertészek nem csak a kedves külleme miatt kedvelik. Mit tud ez a kis bogár?.
A váladékozás nem feltétlenül van összefüggésben a félheréjűséggel. Mindazonáltal érdemes lenne egy újabb vizsgálatot megejteni.
Vizsgálat nélkül nem tudok biztosat mondani. Valószínűleg kutya ránthatta meg a farkát, vagy felakadhatott valahová. Gyakori sérülés az ilyen és általában a farok bénulásával jár. Megoldása a farok amputációja.
Nem ártana megmutatni állatorvosnak. Hiszen a köhögés sajnos nem olyan tünet a kutyánál, amit csak úgy otthon kellene kezelni. Feltétlen szükség lenne kiegészítő műszeres vizsgálatra. Elég lehet egy röntgenfelvétel is, de ha van rá lehetősége, kérjen légúti endoszkópos vizsgálatot. Jó lenne pontosabban ismerni a megbetegedés hátterét, hogy pontosan milyen jellegű a köhögés, mi ront, mi javít a kutyus állapotán, stb. Mindenképpen keressen fel egy állatorvost, aki a kutyus részletes tüneteinek a megismerése után ki tudja választani azt a szert, mely egyedileg a legjobban illik kedvence tüneteihez, és hozzásegítheti őt a teljes gyógyuláshoz.
A jelenség - a leírtak ellenére - még is csak két dologgal lehet összefüggésbe: 1./ a kutya fizikailag és szellemileg nincs a korának megfelelő hatékonysággal lefárasztva, ezért "pótcselekvésként" csinálja amit csinál. 2./ a szexuális hormontermelődéssel,(pl. közelben kan kutyák provokálják, közeleg a tüzelés ideje, stb.) amit csak az ivartalanítással lehet megoldani. A kutya-riasztó sprayt érdemes kipróbálni, - de nagyon kevés esetben szokott tartósan használni !
Reménykedhetnek,ha a kolléga azt mondta,Látatlanban én az ő véleményét nem tudom megcáfolni,őt kell ismét megkérdzni.