2051. A holló a halál hírnöke?
A közönséges holló (Corvus corax) - a mitológia és a költészet kedvelt alanya - egy intelligens ragadozómadár. Kitűnő akrobata, és bár dögevőként ismerjük, ragadozónak sem utolsó.
A közönséges holló (Corvus corax) - a mitológia és a költészet kedvelt alanya - egy intelligens ragadozómadár. Kitűnő akrobata, és bár dögevőként ismerjük, ragadozónak sem utolsó.
A fácán többnyire a földön tartózkodik, de nagyon hamar felszáll ha megriasztják.
Sok védelmi programot létrehoztak, hogy megmentsék a súlyosan veszélyeztetett szibériai tigrist, amelynek száma pár százra csökkent a vadonban. Ez a hatalmas állat magányosan él, bár a kölykök sokáig élvezhetik anyjuk védelmét és gondoskodását.
Az óriáspandák száma sajnos nagyon alacsony. A védetté nyilvánítás hatására sikerült megakadályozni kipusztulásukat, de még mindig rendkívül veszélyeztetett állatok. Szabadon mindössze körülbelül ezer példány él.
A jól ismert fekete-fehér óriáspanda távoli rokona, a vörös panda magányos teremtmény, amely a nepáli, mianmari és a közép-kínai erdőkben honos.
Ha az állatorvos kollégám látva és megvizsgálva a cicát nem talált semmi különösebbet, illetve nem tudott pontos diagnózist felállítani, akkor én innen a távolból, látatlanban, csupán a leírásra hagyatkozva mit tudok mondani? Semmit. Javasolni egyetlen dolgot lehet: ha nem szűnnek a tünetek, vagy más is mutatkozik még, ismét meg kell vizsgáltatni, akár a korábbi állatorvossal, akár mással, aki esetleg jobban felkészült macskabajok terén.
Látni kellene milyen jellegű a "repedés", mielőtt javaslatot tehetnék. Lehetséges, hogy idővel a folyamatosan kopó csőrről lenő, de lehet, hogy szükséges lenne szögecselés, vagy protézis beépítése a gyógyuláshoz.
Kedves Gazdi! Ha egészséges kiskutyát szeretne, akkor csak a prémium tápot tudom javasolni. Arra ügyeljen, hogy amikor elhozza a tenyésztőtől, beszélje meg, hogy milyen táppal etették a kiskutyát, Ugyanis Gyakori hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiskutya hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiskutya korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
A lábát nem feltétlen betegség miatt rázza. Ezt teszik akkor is, ha nedvesség - vagy számukra ellenérzést váltó tárgy - kerül rá. Azonban a széklet hiánya nem jó jel. Feltétlenül orvoshoz kell vinni, ő látja az állatot és tudja, hogyan kell beavatkozni. A nyuszinál az otthoni kezelés ritkán válik be, mert nagyon gyorsan összeomlik a kis szervezetük. Ezért inkább mielőbb orvos. Majd írd meg mit mondott..